Het verschil tussen vastberaden en koppig

Vastberaden vs koppig/halsstarrig

Het cruciale onderscheid tussen vastberaden en koppig/halsstarrig:

  • Vastberaden: Resoluut vasthouden aan een standpunt en GELIJK hebben
  • Koppig/halsstarrig/star/rigide: Resoluut vasthouden aan een standpunt en ONGELIJK hebben

Het kan haast onmogelijk zijn om van tevoren te weten welke van de twee van toepassing is. Bijna niemand vindt zichzelf koppig.

Met elke dag dat ik meer onderzoek doe naar corona en COVID-19, kom ik meer tot de conclusie dat RIVM/OMT/kabinet koppig zijn m.b.t. hun standpunten:

  • Corona is niet airborne, behalve bij het intuberen
  • Ventileren/luchtdesinfectie binnen is onnodig mits 1,5 m in acht genomen wordt
  • Meer tijd buiten doorbrengen om risico op corona besmetting te verminderen is onnodig (zonlicht en hogere temperaturen doden corona snel, buitenlucht verdunt virusconcentratie, huid maakt vitamine D aan wat immuunsysteem optimaliseert)

Misschien hebben de betrokkenen andere kernbelangen dan de korte termijn volksgezondheid zoals…

  • gezichtsverlies minimaliseren (naar de buitenwereld en/of zichzelf)
  • verkiezingskansen maximaliseren
  • vriendjes in farmaceutische industrie helpen
  • zich belangrijk voelen
  • geld/macht/roem/aanzien
  • het verlengen van de crisis om andere wensen door te kunnen voeren (‘never waste a good crisis’)
  • de gezondheid van zowel het volk als Moeder Aarde op de lange dienen door wat aan de overbevolking te doen
  • de rust bewaren onder de bevolking en draagvlak creëren door geen twijfel te tonen en een consistente boodschap te laten horen (physical distancing, handen wassen, etc.), ook al is die boodschap onvolledig/fout/sub-optimaal met veel onnodige extra besmettingen en onnodige schade aan de samenleving
  • bovenal willen blijven geloven dat de theorie goed is in plaats van dichter bij de Waarheid te komen
  • cognitieve dissonantie vermijden dat ze het nagelaten hebben om het juiste advies te geven
  • hun eigen wil doordrijven: gelijk krijgen i.p.v. gelijk hebben

Het is allesbehalve uitgesloten. Ik kan geen gedachten lezen en zou het dus niet weten. Het is bij jezelf niet eens mogelijk om objectief je al motieven en hun prioriteiten vast te stellen, laat staan bij anderen.

Vooralsnog geef ik de betrokkenen het voordeel van de twijfel en heb ik waardering en bewondering voor hun kennis, kunde, inzet en alle moeilijke dingen die ze goed gedaan hebben in de afgelopen zware tijd. In vergelijking met andere landen hebben Nederlanders het helemaal niet slecht getroffen.

…En misschien heb ik het gewoon fout. Het zal niet de eerste en ook zeker niet de laatste keer zijn.

Misschien hebben we het allemaal wel fout. Misschien maken we ons allemaal wel druk om niks.

One Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s